Vegan citroencake is een heerlijke cake, ook lekker met de toevoeging van maanzaad. Onze dochter Demi wilde heel graag een citroencake en dus ging Peter aan de slag. We wilden een cake die ook echt op cake lijkt maken, dus beetje kruimelig en een licht krokante buitenkant. Dat is zeer goed gelukt en ook de bij de kinderen viel de cake goed in de smaak. Een lekkere gezonde cake, maar zoals ik gisteren schreef in de blog over calorieën geniet van een plakje (of 2), maar eet niet de hele cake in een keer op 🙂
Haver is van nature glutenvrij, maar is glutenvrij echt belangrijk voor je, kies dan de glutenvrij gecertificeerde variant.
Dit heb je nodig
100 gram boekweitmeel
100 gram havermeel
200 ml kokosmelk (ongezoet)
100 gram dadels (geweekt in kokend water)
1 citroen voor sap en rasp
2 eetlepels yoghurt (ongezoet)
1 theelepel bakpoeder
1 theelepel bakingsoda
Zo maak je deze vegan citroencake
Meng de boekweitmeel, havermeel en bakpoeder door elkaar,
Doe de rasp en sap van de citroen met 2 eetlepels kokosyoghurt, de kokosmelk en de geweekte dadels in een mengbeker of keukenmachine en maal dit fijn.
Giet dit bij het meelmengsel en roer het tot een mooi beslag.
Bekleed de cakevorm met bakpapier en roer de bakingsoda door het beslag en giet het dan in de cakevorm.
Zet het 25 minuten in de oven op 200 graden en test na 25 minuten met een sateprikker of je cake gaar is.
Eet smakelijk!
Hou jij van bakken? Wil je gezond plantaardig leren bakken zonder toevoegingen als suiker en olie? Check dan hier de whole food plant-based bakgids!
- Een heerlijk recept: No Meatloaf - januari 30, 2023
- Slimme budget boodschappentips - oktober 8, 2022
- Gas besparen? Probeer de slowcooker ! - september 28, 2022